Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Андрейшина Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Андрейшина Н. Б. 
Определение функции равновесной цены с учетом ее запаздывания во времени / Н. Б. Андрейшина, В. В. Гоцуленко, О. А. Поддубная // Систем. технології. - 2008. - № 2. - С. 179-187. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Рассматривая спрос и предложение как функции цены и тенденции ее изменения во времени, найдена стратегия формирования эффективной цены с учетом фактора запаздывания, адаптированная для применения на практике.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Піддубна О. О. 
Моделювання економічної динаміки : навч.-метод. посіб. / О. О. Піддубна, В. В. Гоцуленко, Н. Б. Андрейшина; Обл. комунал. ВНЗ "Ін-т підприємництва "Стратегія". - Д. : Біла К. О., 2010. - 328 c. - Бібліогр.: с. 323-327. - укp.

Розглянуто моделі економічної динаміки від простих дискретних, таких як моделі кривих росту, тренд-сезонні моделі, адаптивні моделі, до більш складних макроекономічних моделей. З точки зору синергетичного підходу у моделюванні й аналізі економічних процесів викладено теорію стійкості, теорію біфуркації та динамічного хаосу, що становить інтерес для визначення причин виникнення хаотичної економічної динаміки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.6 я7 + У010.461 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА738227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Андрейшина Н. Б. 
Визначення залежності рівноважної ціни від впливу зовнішніх факторів / Н. Б. Андрейшина // Систем. технології. - 2012. - № 4. - С. 64-70. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Побудовано математичну модель, в якій попит і пропозиції розглянуто як функції, залежні від ціни товару та зміни її формування; одержано диференціальне рівняння рівноваги попиту та пропозиції, проведено аналіз його стійкості залежно від коефіцієнта, який характеризує вплив зовнішніх факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-86 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Андрейшина Н. Б. 
О явлениях, влияющих на экономические показатели доменного производства / Н. Б. Андрейшина, В. В. Гоцуленко // Систем. технології. - 2011. - № 2. - С. 111-115. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Проаналізовано можливі способи керування автоколиваннями вібраційного горіння і помпажа відцентрових повітродувки або компресора, здійснюючих дуття в доменну піч. Розглянуто задачу оптимального вибору способу реконструкції даних агрегатів у випадку лімітованих витрат.


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.1-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Андрейшина Н. Б. 
Концептуальний підхід щодо прогнозування попиту / Н. Б. Андрейшина // Бізнес Інформ. - 2013. - № 6. - С. 120-124. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто концептуальний підхід щодо прогнозування попиту на продукцію виробничого або торгівельного підприємства за допомогою економіко-математичних методів. Обгрунтовано актуальність моделювання та прогнозування споживчого попиту на товари. Наведено класифікацію методів прогнозування попиту за двома вимірами: від суб'єктивних до об'єктивних і від наївних до причинно-наслідкових. Систематизовано групи факторів, які впливають на попит, проаналізовано характер їх впливу. Створено концепцію прогнозування попиту на продукцію підприємства за допомогою економіко-математичних методів, яка складається з чотирьох етапів: визначення факторів, які впливають на попит, вибір математичної залежності, перевірка адекватності та точності моделі й прогноз попиту. Для конкретного торгівельного підприємства побудовано прогнозні моделі попиту: адаптивна поліноміальна модель Брауна першого порядку; двохфакторна модель, в якій попит залежить від ціни товару та її зміни. Перевірено адекватність кожної моделі та зроблено прогноз попиту на продукцію підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-361 в611.219

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Андрейшина Н. Б. 
Моделювання рівноваги попиту та пропозиції методами динаміки : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / Н. Б. Андрейшина; Східноєвроп. ун-т економіки і менеджменту. - Черкаси, 2014. - 20 c. - укp.

Проаналізовано аспекти моделювання попиту та пропозиції, їх взаємодії та процесу досягнення мікроекономічної рівноваги. Обгрунтовано застосування динамічних економіко-математичних моделей для дослідження рівноваги в системі попит - пропозиція. Розроблено концепцію моделювання рівноваги попиту та пропозиції методами динаміки, засновану на побудові економіко-математичних моделей як з запізненням ціни попиту, так і без запізнення, застосування якої при прийнятті управлінських рішень щодо ціноутворення надає можливість підвищити економічну ефективність діяльності суб'єктів ринку. Побудовано неперервну модель рівноваги попиту та пропозиції з урахуванням запізнення ціни попиту у вигляді диференціального рівняння з запізненням, для якого знайдено аналітичний розв'язок та область стійкості. На основі побудованих моделей розроблений методичний підхід щодо вдосконалення стратегії ціноутворення з урахуванням аналізу рівноважних цін. Розширені функціональні можливості інформаційної системи підприємства за рахунок розробки проекту модуля підтримки прийняття рішень щодо ціноутворення на основі розроблених моделей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-861 в611.6 + У9(4УКР)306.751.61-861 в611.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Андрейшина Н. Б. 
Підвищення ефективності економічної динаміки вибором оптимальної врівноваженої ціни / Н. Б. Андрейшина, В. В. Гоцуленко, А. І. Косолап // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2009. - № 3. - С. 22-26. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглядаючи вибіркову криву попиту та пропозицію як функцію ціни та тенденції її зміни, одержано диференціальне рівняння для оптимальної рівноважної ціни.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Андрейшина Н. Б. 
Моделювання попиту та пропозиції щодо продукції хлібопекарської галузі України / Н. Б. Андрейшина // Бізнес Інформ. - 2015. - № 4. - С. 77-82. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - моделювання і прогнозування попиту та пропозиції щодо продукції хлібопекарської галузі України. Проведено аналіз факторів, які впливають на формування попиту та пропозиції відносно продукції галузі. Досліджено причини спаду виробництва в хлібопекарській галузі. Проведений аналіз динаміки виробництва та споживання хліба та хлібобулочних виробів виявив загальну тенденцію спадання обох показників і, крім того, показав значне перевищення споживання хліба та хлібобулочних виробів над їх виробництвом. Причиною цього є те, що до 70 % обсягів споживання залишається поза офіційною статистичною звітністю. Обгрунтовано доцільність використання адаптивних моделей прогнозування та побудовано моделі Брауна першого порядку для попиту та пропозиції щодо продукції хлібопекарської галузі України. Прогноз на 2015 р. за побудованими моделями показав, що тенденція зменшення як споживання, так і виробництва хліба та хлібобулочних виробів збережеться.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.6 в611.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Андрейшина Н. Б. 
Математичне моделювання в системі моніторингу сталого розвитку регіону / Н. Б. Андрейшина, С. А. Харін // Бізнес Інформ. - 2016. - № 12. - С. 95-100. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Обгрунтовано необхідність впровадження системи моніторингу соціо-еколого-економічних процесів на регіональному рівні. Основою системи є формалізовані алгоритми на основі математичних моделей. Це надасть змогу регіональним органам виконавчої влади постійно відслідковувати потреби населення, виявляти тенденції розвитку регіону, реалізовувати програму дій, орієнтовану на подолання наявних в екології, економіці та соціальній сфері негативних явищ. Запропоновано концептуальну схему організації системи моніторингу сталого розвитку регіону, яка складається з послідовних етапів: формування статистичної бази з показників розвитку регіону, аналіз і формування індикаторів сталого розвитку регіону, моделювання та прогнозування індикаторів, розробка рекомендацій щодо застосування побудованих моделей для управління регіоном на основі концепції сталого розвитку. На прикладі м. Жовті Води побудовано математичну модель взаємного впливу індикаторів сталого розвитку. Модель об'єктивно відображає вплив соціально-економічних показників на екологічний стан міста і може використовуватися для прогнозування кількості забруднюючих речовин.


Індекс рубрикатора НБУВ: У. в611

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Андрейшина Н. Б. 
Математичне забезпечення системи регіонального екологічного моніторингу / Н. Б. Андрейшина, О. О. Піддубна // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 43. - С. 63-68. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено сучасний стан системи регіонального екологічного моніторингу в Україні. Впровадження в практичну площину сучасних систем моніторингу стикається як з фінансовими труднощами, так і з слабкою апаратно-технічною базою вимірювальних комплексів. Показано, що в якості основи системи комплексного моніторингу слід використовувати не традиційний інтуїтивний аналіз і експертні методи, а формалізовані алгоритми на основі математичних моделей. Система екологічного моніторингу має представляти собою інтелектуальну інформаційну систему, яка є основою для прийняття еколого-управлінських рішень, спрямованих на покращання якості середовища проживання і на зменшення шкоди, що завдається екосистемі. Розроблено математичну модель розрахунку обсягів шкідливих викидів в атмосферу на локальній території промислово-урбанізованого регіону. Запропоновано методику пошуку емпіричної залежності, яка мало ухиляється від контрольних вимірювань, що проводяться на постах забору повітря. Апроксимуюча поверхня має малі градієнти в районі підприємств-забруднювачів, тобто має локальні максимуми або тенденцію до локальних максимумів поблизу підприємств-забруднювачів. Апробація моделі проведена на прикладі міста Кам'янське, яке входить в десятку найбільш забруднених міст України. За даними по карті міста були визначені координати чотирьох постів забору повітря і координати п'яти найбільших підприємств-забруднювачів. Знаючи значення кількості викидів на кожному посту забору шкідливих речовин, для кожної шкідливої речовини, побудовані апроксимуючи поверхні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)с7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського